Πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ!

Μία ακόμη νίκη που τον διατήρησε στην κορυφή κρατώντας… αποστάσεις πέτυχε ο Ολυμπιακός στο Περιστέρι όπου επικράτησε του Ατρομήτου με 0-1!

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερος του Ατρομήτου όμως ο πορτιέρο των γηπεδούχων πολύ νωρίς δεν άφησε τον Ελ Αραμπί να χρειστεί σκορερ καθώς έσωσε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός έχασε και άλλες φάσεις κυρίως με τον Μπρούμα ο οποίος κατόρθωσε να βρει δίχτυα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους με ωραία προβολή γράφοντας το 0-1.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός δίχως όμως να βρίσκει το γκολ καθώς είτε η μπάλα περνούσε λίγο άουτ, όπως στα σουτ των Μπουχαλάκη, Μπρουμά, Καμαρά και Φορτούνη, είτε έσωζε ο πορτιέρο του Ατρομήτου. Αντιθετως ο Ατρόμητος δεν πρόβαλε καμία αντίσταση στον Ολυμπιακό καθώς οι Πειραιώτες δεν τους επέτρεπαν να φτάνουν μέχρι την περιοχή τους και έτσι ο Σα είχε πολύ εύκολο έργο και ο Ολυμπιακός πέτυχε μία ακόμη νίκη που τον κράτησε στην κορυφή σε απόσταση από τους υπολοίπους!