Διπλό μέσα στη Σουηδία για τον Θρύλο!

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να κερδίσει μέσα στη Σουηδία και να φτάσει έτσι τους 6 βαθμούς στη League Phase τoυ Europa League!

Σκόρερ για ένα ακόμη παιχνίδι ο εξαιρετικός Αγιουμπ Ελ Κααμπί, ο οποίος ύστερα από ονειρική ενέργεια και ασίστ του Ζέλσον Μαρτίνς έκανε το 0-1 στο πρώτο ημίχρονο που ήταν και το σκορ ημιχρόνου!

Οι ερυθρόλευκοι ήταν εξαιρετικοί ειδικά στο πρωτο ημίχρονο που δεν άφησε κανέναν περιθώριο στους Σουηδούς, όπου ένας εξαιρετικός Μαρτίνς έκανε… πάρτυ και έκανε ό,τι ήθελε την ομάδα της Μάλμε, ενώ η μπάλα τον αδίκησε καθώς βρήκε στο δοκάρι σε ένα εξαιρετικό σουτ που εξαπελυσε!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μάλμε ανέβηκε όμως τις μεγαλύτερες φάσεις τις είχε πάλι ο Ολυμπιακός με τον Ελ Κααμπί! Αρχικά με τετ-α-τετ που το εστειλε πάνω στον τερματοφύλακα, όσο και αργότερα σε πέναλτι που κέρδισε αλλά… το έστειλε άουτ. Ο Ολυμπιακός όμως έχοντας και μια σπουδαία άμυνα με τους Κάρμο και Ρέτσο να είναι εξαιρετικοί, κράτησε το μηδέν και έτσι πήρε το δεύτερο σερί τρίποντο για τους Πειραιώτες φέτος!