Έκανε το 12-0

Ο Ολυμπιακός συνέχισε αήττητος (ρεκόρ 12-0) στο ελληνικό πρωτάθλημα και πλέον στρέφει το βλέμμα του στην αναμέτρηση με την Φενέρμπαχτσε την Πέμπτη στο ΣΕΦ, όπου αποτελεί την τελευταία ανα μέτρηση για το 2016!

Ο Ολυμπιακός έκανε από νωρίς το καθήκον του και προηγήθηκε με 27-16 και συνέχισε για να κλείσει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 53-27.
Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν εμφανής και για να χαλαρώσει φυσικά στην τέταρτη περίοδο διότι ακολουθεί όπως προείπαμε το ματς με τη Φενέρ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και φυσικά τον Κώστα Σλούκα!

Ο Σφαιρόπουλος λόγω και της εξέλιξης του αγώνα χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του και ξεκούρασε πολλούς! Στην κερκίδα βρέθηκε και ο μεγάλος Ντούσαν Ίβκοβιτς όπου παρακολούθησε την πρώην ομάδα του.