Τον… καθΑΡΗΣε ο Θρύλος

Ο Ολυμπιακός πέτυχε μία ακόμη νίκη για το πρωτάθλημα της Stoiximan Basket League με αντίπαλο τον Αρη επικρατώντας με 69-55
Οι Πειραιώτες μπήκαν πολύ δυνατά  στο παιχνίδι και τελείωσαν την πρώτη περίοδο με το εντυπωσιακό 20-9. Στη δεύτερη περίοδο ο Θρύλος πέτυχε ακριβώς το ίδιο σκορ, 20 πόντους και έτσι το πρώτο ημίχρονο έληξε με τους πρωταθλητές να προηγούνται με 40-19. Η διαφορά των 21 πόντων έπεσε στην τρίτη περίοδο όπου ο Άρης ανέβασε στροφές και μείωσε σε 54-39. Έτσι λοιπόν φτάσαμε στην τέταρτη και τελευταία περίοδο όπου ο Ολυμπιακός συνέχισε να είναι σοβαρός σε άμυνα και επίθεση και έτσι καθάρισε το παιχνίδι με το τελικό 69-55
Στην τέταρτη περίοδο ο Ιωάννης Παπαπέτρου αποχώρησε καθώς δέχτηκε ένα χτύπημα στα πλευρά χωρίς όμως να φαίνεται να είναι κάτι σοβαρό.
MVP ο Έρικ Γκριν που σημείωσε 14 πόντπυς και είχε μόλις ένα λάθος.