Ολυμπιακός – Ατρόμητος 0-1

Ο Ολυμπιακός για δεύτερο σερί παιχνίδι γνώρισε την ήττα και έβαλε δύσκολα στον ίδιο του τον εαυτό.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε την πλήρη υπεροχή καθόλη τη διάρκεια των πρώτων 45 λεπτών. Είχε σωστή κυκλοφορία αλλά το γκολ δεν ήρθε καθώς η σωστά τοποθετημένη άμυνα του Ατρομήτου δεν τον άφησε να δημιουργήσει ευκαιρίες. Μάλιστα στο 12′ ο Μπεν τραυματίστηκε και τη θέση του πήρε ο Μάριν.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος ήταν αυτός που αιφνιδίασε και 15 λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης έκανε το 0-1 με τον Κυριακίδη με κεφαλιά. Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός προσπάθησε αλλά το γκολ δε ήρθε ποτέ καθώς η αστοχία και ο πορτιέρο του Ατρομήτου είπε όχι και η ομάδα του Περιστερίου πήρε μια μεγάλη νίκη! Οι πρωταθλητές Ελλάδος διαμαρτύρονται δίκαια για παράβαση στον Σεμπά εντός περιοχής που ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς.