Uncategorized

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 3-1

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στο Καμπ Νου από την Μπαρτσελόνα με 3-1

Οι Καταλανοί ήταν σαφώς καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα παρόλο το γεγονός ότι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Πικέ με δεύτερη κίτρινη. Η Μπλαουγκράνα προηγήθηκαν με αυτογκολ του Νικολάου ενώ λίγα λεπτά αργότερα είχαν δοκάρι με τον Παουλίνιο.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε με αξιώσεις όμως το απερίσκεπτο φάουλ του Νικολάου έδωσε την ευκαιρία στον Μέσσι με απευθείας εκτέλεση να γράψει το 2-0 ενώ ένα λεπτό μετά ο Μεσσι σέρβιρε και ο Ντινιε έγραψε το 3-0. Παρόλα αυτά ο Ολυμπιακός κατάφερε να μειώσει με όμορφη κεφαλιά του Νικολάου και να γράψει το τελικό 3-1.