Δύο στα δύο με τρία γκολ!

Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του και πέτυχε το 2 στα 2 για το κύπελλο Ελλάδος επικρατώντας μετά του Αστέρα Τρίπολης και του Αχαρναϊκού στο γήπεδο της Νεάπολης με 0-3.

Η αρχή έγινε πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο όταν μετά από ωραία ασίστ του Καρσελά, ο Ζιλέ με δυνατό όμορφο σουτ έκανε το 0-1. Ο Τζούρτζεβιτς στη συνέχεια έχασε μεγάλες ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα του αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε.

Το γκολ τελικά ήρθε από τον Μάρτινς λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ενώ το τρίτο τέρμα μπήκε στις καθυστερήσεις από τον Εμενίκε με κεφαλιά γράφοντας το τελικό 0-3.

Για τον Ολυμπιακό αγωνίστηκαν οι Καπίνο, Νικολάου, Βούκοβιτς , Μίλιτς, Φιγκέιρας, Μάρτινς, Ταχτσίδης , Ζιλέτ , Καρσελά , Μάριν και Εμενίκε ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Ζντιέλαρ, Εμενίκε και Βρουσάι.