Uncategorized

Πάτησε τον ΠΑΟΚ ο Θρύλος!

O Ολυμπιακός ήταν ο νικητής του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ με 3-1 σετ παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο Μελίνα Μερκούρη με 0-1.

Το πρώτο σετ ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που το πήρε με 21-25 για να απαντήσουν οι ερυθρόλευκοι με το ίδιο σκορ (25-21) και να ισοφαρίσουν σε 1-1.

Εντυπωσιακό ήταν το τρίτο σετ! Το ματς πήγαινε πόντο πόντο  και ο ΠΑΟΚ ξέφυγε όμως ο Ολυμπιακός έκανε το come back ισοφάρισε σε 23-23, έσβησε το σετ πόιντ του ΠΑΟΚ στο 24-23 και τελικά πήρε το σετ με 27-25 και ταυτόχρονα εξασφάλισε την πρώτη θέση στη βαθμολογία!

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ ο Ολυμπιακό ήταν κυρίαρχος και με επίδειξη δύναμης κέρδισε με διαφορά 10 πόντων από τον ΠΑΟΚ, 25-15 , και έκανε το 3-1 πανηγυρίζοντας τόσο τη νίκη όσο και ταυτόχρονα την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια που του χαρίζει το πλεονέκτημα έδρας!