Πέρασε νικηφόρα από την Ριζούπολη ο Θρύλος!

O Ολυμπιακός ήταν πολύ καλύτερος καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα με αντίπαλο τον Απόλλωνα και επικράτησε με 0-2.

Οι ερυθρόλευκοι στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν πολλές φάσεις με τον Φορτούνη και το Χασάν, όμως το γκολ ήρθε από παίκτη του Απόλλωνα και συγκεκριμένα τον Στάθη ο οποίος στην προσπάθεια του να διώξει και να προλάβει τον Χασάν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ύστερα από υπέριχη ενέργεια του Ποντένσε.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός συνέχισε τον επιθετικό του ρόλο και είχε εξίσου καλές φάσεις έχοντας μάλιστα και δοκάρι με τον Κούτρη. Το γκολ τελικά ήρθε από τον Xασάν στο 70′ ενώ δύο λεπτά ατγότερα είχε και δοκάρι!

Στα δυσάρεστα ήταν ο τραυματισμός του Τοροσίδη ενώ πρόβλημα αποκόμησε στο τέλος και ο Ποντένσε που ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης!