Έχασε δικό του παιχνίδι

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από τον Παναθηναϊκό στο 40λεπτο του αγώνα όμως λύγισε στην παράταση σε έναν αγώνα που πλήρωσε τις πολλές χαμένες βολές, τις λάθος επιλογές του Μπάλντουιν καθώς και την ευστοχία του Ράις.

Οι ερυθρόλευκοι βρέθηκαν μέχρι και με 13 πόντους πίσω στο σκορ, όμως είχαν την ψυχική δύναμη και γύρισαν το ματς με έναν πολύ καλό Σπανούλη , Τσερι, και Μιλουτίνοφ. Καθοριστική η παρουσία του Πολ που με τα τρίποντα ξελάσπωσε τους Πειραιώτες όμως τους… “έκαψε” με τις χαμένες βολές.

Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός είχε δύο φορές στο τέλος της κανονικής διάρκειας την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι όμως ο Μπάλντγουιν στην πρώτη καθυστέρησε χανοντας τη μπάλα, ενώ και η επαναφορά που έκανε στα τελευταία 3.4 δευτερόλεπτα δεν ήταν καλή με αποτέλεσμα να χαθεί η επίθεση και το ματς να πάει στην παράταση.

Στην παράταση ο Ολυμπιακός μέσα σε 5 λεπτά πέτυχε μόλις 4 πόντους και ηττήθηκε με 99-93.