ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη… από τα παλιά!

Μία νίκη που θύμησε την ομάδα που αρνείται να χάσει ζήσαμε σήμερα στο ΣΕΦ.

Ο Ολυμπιακός μπορεί να έλεγχε για 33 λεπτά το σκορ όμως η Χίμκι με μια αντεπίθεση διαρκείας στην τέταρτη περίοδο πετυχαίνοντας 29 πόντους πέρασε ένα λεπτό πριν το φινάλε με 9 πόντους μπροστά στο σκορ (85-96). Όμως οι Πειραιώτες με τρομερή άμυνα και με τρία σερί τρίποντα από τους Πρίντεζη, Πολ και Σπανούλη έφερε το ματς στο 96-96 και με υπέροχη άμυνα στο φινάλε ανάγκασε τον Σβεντ σε βήματα και έτσι το ματς πήγε στην παράταση!

Εκεί ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός! Μέσα σε 5 λεπτά της παράτασης δέχτηκε μόλις 2 πόντους και πέτυχε 13 κατακτώντας τη νίκη με 109-98!