Έβαλε 4 στον Άρη και παρέμεινε πρώτος!

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από τον Άρη, σκόραρε 4 φορές και πήρε τη νίκη με 4-2 με αντίπαλο την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με τον Γκιλιέρμε πιυ επέστρεψε στα γκολ, ύστερα από “ριμπάουντ” που πήρε μετά απί εκτέλεση κόρνερ. Το 2-0 το πέτυχε ο πρώτος σκόρερ της Super League, Γιουσέφ Ελ Αραμπί, που συνέχισε το εκπληκτικό σερί του! Οι Θεσσαλονικείς μείωσαν με τον Rose σε 2-1 όμως οι Πειραιώτες λίγο πριν βγει το ημίχρονο επανέφεραν το… μαξιλαράκι ασφαλείας στα 2 τέρματα χάρη στο γκολ του Ομάρ Ελαμπντελαουί!

Το ημίχρονο λοιπόν ολοκληρώθηκε με 3-1 για να πετύχουν οι παίμτες του Θρύλου και 4ο γκολ με τομ Βαλμπουενά μετά από εκτέλεση πέναλτι. Ο Άρης το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 4-2 με τον Ντιγκινί, έτσι λοιπόν ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην πρώτη θέση μετά από 19 αγώνες!