Καθάρισε την πρόκριση στο δεύτερο ημίχρονο!

Νίκη-πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Ολυμπιακός ο οποίος επικράτησε της Λαμίας με 3-2.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ματιέ Βαλμπουενά που με τις ασσιστ του βοήθησε τον Ολυμπιακό να αλλάξει εικόνα και να πάρει τη νίκη-πρόκριση.

Η Λαμία ήταν αυτή που κατάφερε να πετύχει πρώτη γκολ λίγο πριν βγει το ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τη Λαμία μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη όμως η είσοδος των Βαλμπιυενά και Ελ Αραμπί έδωσε άλλον αέρα στον Ολυμπιακό και τελικά με τα γκολ των Χασάν και Σισέ (2 γκολ) έφτασε στη νίκη, με τη Λαμία να μειώνει με πέναλτι στο φινάλε.