ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα από… το πουθενά

Μια απρόσμενη ήττα έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, δέχτηκε σήμερα ο Ολυμπιακός από τον ΠΑΟΚ που ηττήθηκε με 3-2.

Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο να προηγηθούν με 0-2 με τα γκολ τον Χασάν και Γκιλιέρμε όμως ο ΠΑΟΚ μέσα σε 3 λεπτά κατάφερε με τη σειρά του να ισοφαρίσει. Οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν να είναι καλύτεροι σε όλο το υπόλοιπο του αγώνα όμως δεν ήταν εύστοχοι, κυρίως με τον Σισέ και τελικά η μπάλα τους τιμώρησε όπου σε χέρι του Σεμέδο δόθηκε πέναλτι μς τον ΠΑΟΚ να ευστοχεί και να παίρνει τη νίκη.

Ο επαναληπτικός όμως στο Καραϊσκάκης θα είναι αλλιώς και ο Ολυμπιακός είναι καλύτςρη ομάδα, θα κερδίσει και θα προκριθεί στον τελικό!