Ο Ελ Αραμπί τούς έβαλε… παύλα!

Ο Ολυμπιακός αύξησε τη διαφορά από τον ΠΑΟΚ στους 17 βαθμούς μετά τη σημερινή νίκη του με 0-1 στην Τούμπα!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε καλύτερα από τον ΠΑΟΚ, έδειξε πιο έτοιμος και κατάφερε να βρει δίχτυα μόλις στην πρώτη φάση που του δόθηκε, όμως το γκολ του Ελ Αραμπί ακυρώθηκε ως οφσάιντ ύστερα από τη χρήση του VAR. Το γκολ αυτό μπορεί να ακυρώθηκε όμως λίγα λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης βρήκε πάλι δίχτυα ύστερα από ασσίστ του Βαλμπουενά, ο οποίος είχε κερδίσει τη μπάλα από λάθος του Βιεϊρίνια. Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός διατήρησε την κυριαρχία του, έχασε δύο καλές φάσεις με τον Μασούρα και έτσι έληξε το πρώτο μέρος με τον Ολυμπιακό μπροστά στο σκορ και δίχως να έχει ιδιαίτερα απειληθεί.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κράτησε τη μπάλα, διαχειρίστηκε καλά το ματς και δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα πήρε τη νίκη! Χρόνο συμμςτοχής για τους Πειραιώτες πήραν και οι Σισέ, Ραντζέλοβιτς, Φορτούνης, Χασάν και Γκασπάρ.