Ήττα μετά από 43 παιχνίδια πρωταθλήματος!

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κερδίσει σήμερα στο Γεώργιος Καραϊσκάκης και ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 0-1.

Οι Πειραιώτες δεν είχαν την σπιρτάδα των προηγούμενων αγώνων και ο ΠΑΟΚ στο πρώτο 15λεπτο είχε τον κυρίαρχο ρόλο. Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός ισορόπησε και έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Σεμέδο που όμως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι. Η συνέχεια για τις δύο ομάδες ήταν νοθρή και κάπως έτσι βγήκε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και ο Ολυμπιακός δεν απείλησε ιδιαίτερα αλλά στάθηκε και άτυχος με τον Χασάν που με κεφαλιά εστειλε τη μπάλα μόλις άουτ. Ο ΠΑΟΚ όμως λίγο πριν την λήξη κατάφερε να σκοράρει και να πάρει τη νίκη, καθώς οι ερυθρόλευκοι στο φινάλε σκόραραν με τον Χασάν όμως ο διαιτητής έδωσε φάουλ, εξοργίζοντας τον Πέδρο Μαρτίνς.