Mε την Ομόνοια Λευκωσίας ο Ολυμπιακός!

Χρειάστηκε να φτάσουν στη διαδικασία των πέναλτι η Ομόνοια Λευκωσίας με τον Ερυθρό Αστέρα για να δούμε ποια ομάδα θα πάρει την πρόκριση και τελικά τους Κύπριους να επικρατούν εκεί!

Οι Κύπριοι λοιπόν, ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Λούφτνερ στο 31 όμως οι Σέρβοι λίγο πριν το ημίχρονο ισοφάρισαν με τον Ίβανιτς μετά από ασίστ του Μπεν (πρώην παίκτη του Ολυμπιακού).

Το ματς δεν είχε άλλα γκολ και έτσι οδηγήθηκε στην παράταση που όμως ούτε εκεί κάποια από τις δύο ομάδες κατάφερε να σκοράρει. Έτσι… έλυσαν τις διαφορές τους στη διαδικασία των πέναλτι όπου η Ομόνοια επικράτησε εκεί με 4-2!

Έτσι λοιπόν ο Ολυμπιακός στις 23 Σεπτεμβρίου, την άλλη Τρίτη δηλαδή θα αντιμετωπίσει τους Κύπριους, ενώ στις 29 θα είναι ο επαναληπτικός εκτός έδρας! Ώρα έναρξης και των δύο αγώνων: 22:00.