ΜΠΑΣΚΕΤ

Πλήρωσε την κακή τέταρτη περίοδο!

Ο μαραθώνιος της Euroleague ξεκίνησε όμως δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Ολυμπιακό ο οποίος ηττήθηκε για ένα πόντο από την Ζαλγκίρις.

Οι ερυθρόλευκοι πλήρωσαν την κακή τέταρτη περίοδο καθώς μέχρι την τρίτη είχαν σαφές προβάδισμα! Συγκεκριμένα ολοκλήρωσαν την τρίτη περίοδο με 11 πόντους μπροστά στο σκορ, όμως στην τέταρτη πέτυχαν μόλις 9 πόντους με τη Ζαλγκίρις να πετυχαίνει 21 και να παίρνει το ματς με 67-68, καθώς στα τελευταία 3.5 δευτερόλεπτα που έμεναν στον Ολυμπιακό να εκτελέσει ςπίθεση, η καλή άμυνα της Ζαλγκίρις πάνω στον Σλούκα, δεν τον άφησε ούτε να σουτάρει.

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 37-34 , 58-47, 67-68