Νίκη σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο!

Ο Ολυμπιακός πέτυχε την εκτός έδρας νίκη του σήμερα με αντίπαλο τον ΟΦΗ με 0-2.

Οι Πειραιώτες για ένα ακόμη ματς σπατάλισαν το πρώτο τους ημίχρονο αφού δεν βρήκαν δίχτυα, με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι ύστερα από σουτ του Μπρούμα. Δοκάρι στο πρώτο μέρος είχε και ο ΟΦΗ, με τη φάση του αγώνα να ανήκει στους διαιτητές που προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν να κάνουν κακό στον Ολυμπιακό! Αυτό γιατί αρχικά δόθηκε πέναλτι που δεν ήταν υπερ του ΟΦΗ, όμως είχε προηγηθεί οφσάιντ που φάνηκε από το πρώτο ριπλέι όμως τους πήρε… 6 λεπτά να το δουν στο VAR!

Τελικά ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και με δύο γκολ, ένα του Χασάν και ένα του Φορτούνη έφτασε στη νίκη με 0-2 και είναι πλέον στην πρώτη θέση μαζί με τον Άρη με ισάριθμα πλέον παιχνίδια για τις δύο ομάδες.