Νίκη με ηγέτη τον Σπανούλη

Μια σπουδαία ικη πέτυχε ο Ολυμπιακός, δεύτερη σερί μάλιστα, αυτή τη φορά με αντίπαλο την Ζενίτ.

Μετά τον Ερυθρό Αστέρα, ο Ολυμπιακός κέρδισε και τους Ρώσους της Ζενίτ η οποία τον δυσκόλευψε ουσιαστικά… μια περίοδο. Η πρώτη περίοδος λοιπόν βρήκε την Ζενίτ μπροστά με 28-15 , όμως ο Ολυμπιακός άρχισε να ψαλιδίζει τη διαφορά και πατώντας το γκάζι κυρίως στην τρίτη περίοδο όπου πλετυχε 24 πόντους έναντι 15 της Ζενίτ και πήρε το προβάδισμα. Στην τέταρτη ο Σπανούλης πρόσφερε τα μέγιστα και η επίθεση του Ολυμπιακού πέτυχε 21 πόντους ενώ δέχτηκε μόλις 5 φτάνοντας στη νίκη με 75-61.

Θα ακολουθήσει αναλυτικότερο ρεπορτάζ και τα highlights.