ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Ισοφάρισε τη σειρά ο Παναθηναϊκός

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού λαρά το ότι είχε ένα σημαντικό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατόρθωσε να πάρει τη νίκη και όλα θα κριθούν στο ΣΕΦ.

Η πρώτη περίοδος βρήκε την ομάδα του Ολυμπιακού με μόλις 2 πόντους μπρσατά στο σκορ , 20-22 για να πατήσει το γκάζι στη δεύτερη, να πετύχει 29 πόντους και να την ολοκληρώσει το πρώτο ημίχρονο με 33-51!

Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και έειξε τη διαφορά με το τέλος της τρίτης περιόδου με 59-63. Από εκεί και πέρα στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο αγώνας πήγαινε πόντο πόντο με τις πράσινες τελικά να επικρατούν με 76-73 και πλέον ο πρωταθλητής θα κριθεί στο ΣΕΦ.