ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Να περάσει ο επόμενος!

Μία ακόμη νίκη, την 6η σε 6 παιχνίδια στο ΣΕΦ, πέτυχε ο Ολυμπιακός που επικράτησε της Μονακό του Μάικ Τζέιμς.

Το τέλος του 1ου Δεκαλέπτου βρήκε τη Μονακό μπροστά με 17 – 27 καθώς οι Γάλλοι είχαν τρομερή ευστοχία. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ολυμπιακού κατάφερε σε μεγάλο βαθμό να μειώσει και να μπει στο ημίχρονο με μόλις 2 πόντους πίσω.

Από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Παπανικολάου που… σκότωσε κάθε επίθεση της Μονακό και τους Dorsey – Βεζένκοβ να βρίσκουν έυκολους πόντους, ο Ολυμπιακός με ένα επιμέρους 23 – 14 πέρασε μπροστά στο σκορ και στην τέταρτη και τελευταία περίοδο καθάρισε το ματς με 86 – 65 αφού δεν άφησε το πόδι από το γκάζι!

Ολυμπιακός, (Μπαρτζώκας): Ντόρσεϊ 20 (1), Ζαν-Σαρλς 18, Παπανικολάου 11 (3), Γουόκαπ 11 (1), Βεζένκοβ 8 (2), Σλούκας 8, Φαλ 5, Λαρεντζάκης 2, Πρίντεζης 2 και ΜακΚίσικ 1.