Κέρδισε και τον Άρη και αύξησε κι άλλο τη διαφορά από την ΑΕΚ

Ο Ολυμπιακός νίκησε και τον Άρη και ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο, πρώτος, καλύτερος και αήττητος.

Το πρώτο ημίχρονο δεν θα έλεγε κανείς ότι είναι άξιο κάποιου ιδιαίτερου σχολιασμού καθώς πέρα από το γκολ του Μασούρα που ακυρώθηκε ως οφσάιντ, οι δύο ομάδες δεν είχαν κάτι ιδιαίτερο να δείξουν.

Αντιθέτος στην επανάληψη και ειδικά στο πρώτο δεκάλεπτο αυτής, ο Ολυμπιακός απείλησε όσο δεν είχε απειλήσει στα προηγούμενα 45 λεπτά. Πρώτος απείλησε ο Ρόνι Λόπεζ, δεύτερος ο Καμαρά στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι και τρίτος και καλύτερος ο Σισέ όπου με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Λόπεζ πέτυχε το 1-0. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός άρχισε και πάλι να πέφτει, όμως αυτό δεν δυσαρεστούσε ιδιαίτερα τον Ολυμπιακό όπου κατείχε το σκορ που θα του χάριζε τη νίκη. Έτσι κι έγινε και ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο, πρώτος και αήττητος.