ΔΙΕΘΝΗ

Απίστευτο γκολ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Βάις (video)

Ένα απίστευτο γκολ πέτυχε ο άλλωτε ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, Βλάντιμιρ Βάις.

Ο διεθνής Σλοβάκος εξτρέμ έστειλε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, τη Σλόβαν Μπρατισλάβας στον β’ προκριματικό γύρο χάρη στο 120+3′ της παράτασης κόντρα στη Ντιναμό Μπατούμι, με την οποία διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 0-0 και στα δύο ματς και έτσι πήγαν στην παράταση όπου το 1-1 έδειχνε πως θα είναι το σκορ που θα έστελνε τις ομάδες στα πέναλτι (δεν μετρά το εκτός έδρας γκολ).

Έτσι ο Βάις εκτέλεσε πανέξυπνα το κόρνερ και έστειλε την ομάδα του στην επόμενη φάση των προκριματικών του Champions League. Δείτε το κόρνερ: