Μόνο έτσι μπορούσαν!

Μόνο έτσι μπορούσε να χάσει ο Ολυμπιακός!

Με διαιτητικά όργια επιπέδου Φάρου, ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Ολυμπιακό με 67-65, σε ένα ματς που μάθαμε νέους κανονισμούς.

Οι διαιτητές έκαναν Ο,ΤΙ μπορούσαν για να πάρει ο Παναθηναϊκός μία νίκη μετά από 14 σερί ήττες και τα κατάφεραν! Απέβαλαν τον Τόμας Γουόκαπ που ήταν ο κορυφαίος πάικτης του Ολυμπιακού, καθώς μετρούσε στο πρώτο ημίχρονο 14 πόντους και έτσι με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου, μετά την πρώτη ανύπαρκτη τεχνική ποινή του έδωσαν και φλόπινγκ που δεν υπήρχε και αποβλήθηκε! Λίγο αργότερα ο Βεζένκοφ έφυγε και αυτός από τον αγώνα όταν σε φάουλ του Μποχωρίδη τραυματίστηκε και κάνει ήδη μαγνητική… Παρόλα αυτά δεν δόθηκε ούτε εκεί έστω αντιαθλητικό! Έτσι ο Ολυμπιακός δίχως Σλούκα που είχε γαστρεντερίτιδα, δίχως Γουόκαπ και δίχως Βεζένκοφ ηττήθηκε στο σουτ, με σκορ 67-65.