Τον διέλυσε!

Το 2-1 στη σειρά έκανε ο Ολυμπιακός και πηγαίνει στο ΟΑΚΑ για να το σηκώσει μέσα στο εξοχικό του!

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν για ένα ακόμα ματα δυνατά και προηγήθηκαν με 7-0, αλλά ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και κατόρθωσε να γυρίσει το εις βάρος του σκορ και να κλείσει την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 18-19.

Από εκεί και πέρα όμως ο Ολυμπιακός αντέδρασε και προσπέρασε και δεν ξαναέχασε το προβάδισμα. Οι Λαρεντζάκης, ΜακΚίσικ και Σλούκας βοήθησαν τον Ολυμπιακό και έφτασαν τη διαφορά στο +15. Εκεί ο ΠΑΟ έκανε ένα σερί 7-0 και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 36-28.

Στην τρίτη περίοδο ο Ολυμπιακός δεν πάτησε φρένο και το +8 του ημιχρόνου, στο τέλος της τρίτης περιόδου είχε γίνει +16, με σκορ 57-41! Και φυσικά δεν αταμάτησε εκεί! Ο Θρυλος στην τέταρτη και τελευταία περίοδο δεν πήρε το πόδι από το γκάζι και με εκπληκτική άμυνα, έφτασε στην άνετη νίκη με τελικό σκορ 75-52!

Στο γήπεδο ήταν μεταξύ άλλων και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Δείτε το χαρακτηριστικό βίντεο του redpen.gr: