ΔΙΕΘΝΗ
Στον τελικό του παγκοσμίου πρωταθλήματος η Εθνική μας ομάδα!
![](http://i0.wp.com/redpen.gr/wp-content/uploads/2023/07/Screenshot_20230727_121818_Instagram.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Άλλη μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία για το ελληνικό πόλο!
Η εθνική μας ομάδα με τρομερή εμφάνιση νίκησε τη Σερβία με 13-7, και έτσι για πρώτη φορά θα παίξει διεκδικώντας το χρυσό μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα.
Το Σάββατο (29/7, 12:00) Έτσι λοιπόν, το μεγάλο ραντεβού τής εθνικής ομάδας για να βρεθεί στην κορυφή του κόσμου είναι προγραμματισμένο για το Σαββατο 29/7 στις 12:00 με αντίπαλο μία εκ των Ουγγαρία ή Ισπανία.
Υπενθυμίζουμε ότι με την επιτυχία αυτή, η εθνική μας ομάδα, εξασφάλισε την παρουσία της στους Ολυμπιακούς Αγώνες!