ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ
Ντέρμπι αιωνίων αύριο
![](http://i0.wp.com/redpen.gr/wp-content/uploads/2023/11/3919.jpg?resize=650%2C351&ssl=1)
Στη «μάχη» του πρωταθλήματος, με ντέρμπι, επιστρέφει η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού, αύριο το Σάββατο (4/11).
Συγκεκριμένα, το μεσημέρι και ώρα 14:30, οι «ερυθρόλευκες» πρωταθλήτριες Ελλάδας αντιμετωπίζουν τον Παναθηναϊκό στο κλειστό της Λεωφόρου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α1.
Στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής περιόδου 2023-24, τα κορίτσια του Θρύλου, που μετρούν μόνο νίκες στο πρωτάθλημα, στοχεύουν στο «διπλό» στην έδρα των «πράσινων», ώστε να συνεχίσουν τη νικηφόρα τους πορεία.