ΔΙΕΘΝΗ

Τα γκολ από τη ΜΑΤΣΑΡΑ: Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι 4-4 (video)

Ήταν με διαφορά το καλύτερο ματς της αγωνιστικής… στον κόσμο!

Τσέλσι και Μάντσεστερ Σίτυ έδωσαν ρεσιτάλ ποδοσφαίρου με τις δύο ομάδες να βάζουν συνολικά 8 τέρματα και το επι μέρους σκορ να είναι 4-4.

Η Σίτυ προηγήθηκε με τον Χάαλαντ, η Τσέλσι ισοφάρισε με τον Τιάγκο Σίλβα, για να πάρει το προβάδισμα με τον Στέρλινγκ. Λίγο πριν βγει το ημίχρονο ο Ακάνζι έκανε το 2-2, μς τον Χάαλαντ στην επανάληψη να κάνει το 2-3. Η Τσέλσι ισοφάρισε ξανά με τον Τζάκσον αλλά η Σίτυ στο 86′ έδειξε πως θα έπαιρνε το ματς με 3-4. Τελικά στις καθυστερησεις ήρθε το τελικό 4-4 με πέναλτι του Πάλμερ. Πάμε λοιπόν να δούμε τα γκολ της αναμέτρησης στο βίντεο ππυ ακολουθεί: