Τα highlights του Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 2-1 (video)

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Ολυμπιακός στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Stoiximan Super League. Οι «ερυθρόλευκοι» παρά το γεγονός ότι έπαιζαν καλό ποδόσφαιρο, έμειναν πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης όμως στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν την ανατροπή και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο μπήκε καλά στο παιχνίδι και δημιούργησε καλές στιγμές για να προηγηθεί, ενώ σημείωσε και δύο γκολ τα οποία όμως ακυρώθηκαν. Τελικά ο Αστέρας άνοιξε το σκορ με τον Γιαμπλόνσκι στο 44′ και έτσι στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός έπρεπε να γυρίσει το ματς πράγμα που έκανε με 2 γκολ του Ελ Κααμπί!