Τίποτα δεν πήγε καλά και… ήττα από την Μακάμπι

Την ήττα και μάλιστα με βαρύ σκορ γνώρισε ο Ολυμπιακός στο Γεώργιος Καραϊσκάκης καθώς ηττήθηκε με 1-4.

Όλα φάνηκαν πως τελείωσαν μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο καθώς οι Ισραηλινοί είχαν ήδη βρει 2 γκολ με τους Ζάχαβι και Σάχαρ. Μπορεί ο Ελ Κααμπί να μείωσε σχετικά άμεσα σε 1-2, όμως η ομάδα της Μακάμπι έδειχνε πως έβρισκε αρκετούς χώρους στην άμυνα του Ολυμπιακού και κυρίως στα πλάγια και έτσι ήρθε και το τρίτο γκολ στο 30′ και πάλι με τον Ζάχαβι, και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε καλύτερα, όμως η Μακάμπι ήταν και πάλι αυτή που βρήκε γκο στο 74′ βάζοντας τέλος στα όποια όνειρα της ομάδας του Μεντιλίμπαρ. Οι ερυθρόλευκοι πλησίασαν στο 2-4 στο 88′, αλλά το σουτ του Καρβάλιο τράνταξε το δοκάρι του τερματοφύλακα της Μακάμπι και έτσι παρέμεινε το 1-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.