Ισοπαλία στο Βικελίδης

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ο Ολυμπιακός στη Θεσσαλονίκη καθώς ήρθε ισόπαλος με 1-1 με τον Άρη.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι από τον Άρη σε όλο το ματς, όμως το λάθος του Ντόη στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε την ευκαιρία στον Μορόν να ανοίξει το σκορ. Είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο ένα γκολ του Γιόβετιτς αλλά μέσω VAR ακυρώθηκε και ακολούθησαν δύο δοκάρια με τους Ιμπόρα και Ελ Κααμπί.

Έτσι οδηγηθήκαμε στο δεύτερο μέρος με το γκολ του Μορόν που προαναφέραμε, για να ισοφαρίσει αμέσως ο Ολυμπιακός με τον Ελ Κααμπί που έσπρωξε απλά τη μπάλα στη δίχτυα ύστερα από εξαιρετικό σουτ του Ζέλσον Μαρτίνς. Το δεύτερο όμως γκολ που θα έφερνε τη νίκη δεν ήρθε δυστυχώς και έτσι ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1.