Πρεμιέρα με το δεξί στη σεζόν 2024-25

Νικητής έφυγε από το Πανθεσσαλικό στάδιο ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε με 0-2 του ΝΠΣ Βόλου.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς και προηγήθηκαν με τον Ρόντινεϊ μόλις στο 13′ ένα γκολ που ήταν το πρώτο της σεζόν για το πρωτάθλημα της Super League. 20 λεπτά αργότερα η ομάδα του Βόλου έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο Βιγιαφάνιες αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, σε δύο φάουλ που θα έπρεπε να είχε πάρει… δύο κόκκινες!

Κάπως έτσι βγήκε το ημίχρονο με το ματς να μην αλλάζει εικόνα. Ο Ολυμπιακός να έχει την κατοχή και ο Βόλος να μην απειλεί. Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν μάλιστα να πετύχουν και δεύτερο γκολ με τον Μασούρα στο 73′, ο οποίος είχε μπει 2 λεπτά νωρίτερα στη θέση του Βέλντε.

Ο Οπυμπιακός λοιπόν ξεκίνησε με το δεξί και στη δεύτερη αγωνιστική, την ερχόμενη Δευτέρα θα υποδεχτεί την Καλιθέα στο Γεώργιος Καραϊσκάκης.