Μέγα στραβοπάτημα για τον Ολυμπιακό

Μεγάλο πατατράκ για τον Ολυμπιακό καθώς ήρθε ισόπαλος με σκορ 2-2 με τον Λεβαδειακό στο “Γ.Καραϊσκάκης” .

Ο Ολυμπιακός παρά το ότι βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 που είχε διαμορφωθεί από το 21′ λεπτό, τελικά δέχτηκε δύο γκολ δίχως να απαντήσει και έτσι ήρθε ισόπαλο το ματς με σκορ 2-2.

Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με όμορφο γκολ του Τσικίνιο και λίγο αργότερα ο Ελ Κααμπί ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 2-0, όμως οι Βοιωτοί μείωσαν στο σκόρ με πέναλτι του Όσμπολτ πριν βγει το ημίχρονο και στο 57΄ισοφάρισαν με την κεφαλία ψαράκι του Γαννιώτα. Παρά τα 33 συν 5 λεπτά καθυστερησεων που έμειναν ο Ολυμπιακός δεν βρήκε λύσεις και τελικά ήρθε το δεύτερο εντός έδρας στραβοπάτημα μετά από αυτό με τον Παναιτωλικό.