Ήττα στην Ιταλία

Ο Ολυμπιακός είχε σήμερα την ευκαιρία να φτάσει την ΤΣΣΚΑ στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Euroleague αλλά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 99-83!
Στην πρώτη περίοδο ο Θρύλος ήταν… Θρύλος! Έκανε σπουδαία άμυνα κυρίως με τον Παπανικολάου και δίκαια πήρε προβάδισμα με 15-21. Για να έρθει η δεύτερη περίοδος όπου οι Ιταλοί ανέβασαν την απόδοσή τους και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 41-41. Στην τρίτη περίοδο είχαμε ακριβώς το ίδιο επημέρους σκορ (26-20) με αυτό της δεύτερης περιόδου και έτσι οι Ιταλοί πήραν διαφορά 6 πόντων! Έτσι ήρθε και η καταστροφική τέταρτη περίοδος όπου έκλεισε το ματς με την Αρμάνι να κερδίζει έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πάσκολο με 99-83.