Uncategorized

Θριαμβευτικά στους 16 μέσα στην Τουρκία

Με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πήρε το εισιτήριο για τους 16 του Europa League επικρατώντας με 0-3 της Οσμανλισπόρ.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες βρέθηκαν να αιφνιδιάζονται κυρίως από τον πολύ κακό αγωνιστικό  και έτσι τα πρώτα 45 λεπτά ήταν πολύ ανιαρά για τις δύο ομάδες χωρίς να σημειώνονται ιδιαίτερες φάσεις!
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά! Ο Ολυμπιακός κατάφερε ύστερα από κόρνερ του Σεμπά να προηγηθεί με τον Ανσαριφάρντ και λίγα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματά του με τον Ελιουνούσι ύστερα από υπέροχη ενέργεια του Ανδρούτσου κλειδώβοντας έτσι την πρόκριση! Ο Ολυμπιακός μάλιστα έβαλε και τρίτο γκολ και πάλι με τον Ανσαριφάρντ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Θρύλου!