Uncategorized

Άλωσε και το Τελ Αβίβ

Ένας Ολυμπιακός που δεν έχασε ποτέ το προβάδισμά του από το 8′ λεπτό του αγώνα πήρε μία μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα της Μακάμπι με 71-82

Παίζοντας λοιπόν πολύ καλά σε όλες τις περιόδους ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος και δίκαια κέρδισε. Η διαφορά ειχε εκτοξευτεί μέχρι και τους 19 πόντους αλλά η χαλάρωση προς το τέλος την έφερε στους 11.

Στην πρώτη λοιπόν περίοδο προηγήθηκε με 13-17 στη δεύτερη με το επιμέρους 19-23 και στην τρίτη με το επιμέρους 13-18 για να έρθει η τέταρτη που ήταν πιο επιθετική για τις δύο ομάδες και με το επιμέρους 26-24 ήρθε το τελικό 71 -82. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Έρικ Γκρίν με 19 πόντους που μπήκε για τα καλά στα… παπούτσια του Σπανούλη που έλειπε σήμερα.

Έτσι οι ερυθρόλευκοι έκαναν ένα ακόμα “υπερτεράστιο” βήμα καθώς μετά την ήττα της Ρεάλ από την Γαλατά όλα είναι πιθανα για ακόμα ψηλότερα.