Νικητής ο Πανιώνιος και ο μικρός Βαγγέλης!

Ο Ολυμπιακός σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης που έγινε για τον μικρό Βαγγέλη ηττήθηκε με 2-1 από την ομάδα του Πανιωνίου.

Σε έναν αγώνα που τα έσοδα του θα δωθούν για τον μικρό Βαγγέλη που παλεύει με τον καρκίνο,οι ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν με τους Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ρισβάνης, Ντε Λα Μπέγια, Ρομαό, Μάρτινς, Μάριν, Σεμπά, Φορτούνης και Ανσαριφάρντ και βρέθηκαν  πίσω στο σκορ καθώς ο Πανιώνιος προηγήθηκε με τον Γεσίλ στο 16′.
Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε γρήγορα με τον Ανσαριφάρντ 3 λεπτά αργότερα και τελικά ο Πανιώνιος κέρδισε με σκόρερ τον Λάμπρου στο β ημίχρονο.

Σίγουρα ο σκοπός του αγώνα ήταν άλλος αλλά ο Χάσι έβγαλε τα συμπεράσματα του με τα προβλήματα  να κάνουν την εμφάνιση τους! Φυσικά στο β ημίχρονο με τις αλλαγές ο ρυθμός σε συνδιασμό με τη ζέστη έριξαν την απόδοση του αγώνα.