Uncategorized

Ο τελικός των τελικών με νικητή τον Θρύλο! (Video)

Ήταν μια μέρα σαν σήμερα το 2009 όταν ο Ολυμπιακός κατακτούσε άλλο ένα νταμπλ στην ένδοξη ιστορία του!

Οι ερυθρόλευκοι τι κι αν βρέθηκαν πίσω στο σκορ από την ΑΕΚ με 2-0 κατάφεραν να αντιδράσουν, να ισοφαρίσουν σε 2-2, να βρεθούν όμως ξανά πίσω στο σκορ με 3-2 ένα λεπτό πριν το φινάλε και στις καθυστερήσεις τελικά να φέρουν το ματς στην παράταση με 3-3 με γκολ του Άγγλου εραστή, Ματ Ντάρμπισαιρ!

Στη παράταση μπορεί ο Θρύλος να έμεινε με 9 όμως έμεινε όρθιος, και ενώ δέχτηκε την ισοφάριση σε 4-4 πήρε το παιχνίδι και το κύπελλο στην διαδικασία των πέναλτι!