Και πάλι κακό… δεύτερο ημίχρονο!

Ο Ολυμπιακός για τα πρώτα 20 λεπτά έδειχνε ότι μπορούσε όμως στο β’ ημίχρονο μπήκε αγνώριστος!

Οι Πειραιώτες όπως και στο ματς με τον Ερυθρό Αστέρα , έτσι και σήμερα είχαν ένα κακό δεύτερο μέρος που τους στέρησε τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν τη δύναμη να αντιδράσουν και να γυρίσουν το ματς, και να ολοκληρωθεί το πρώρο μέρος με βραχεία κεφαλί για τους Ισπανούς.

Στην επανάληψη όμως ο Ολυμπιακός ήταν αγνώριστος! Και ενώ σε δύο δεκάλεπτα στο πρώτο μέρος είχε συνολικά 7 λάθη, στην τρίτη μόνο περίοδο έφτασε τα 8! Αποτέλεσμα αυτού η Μπαρτσελόνα να φτάσει τη διαφορά μέχρι και το+20 με τον Ολυμπιακό να καταφέρνει απλά να μαζέψει τη διαφορά και να χάνει με 90-80.