Έκλεισε ιδανικά το 2020 με “πάρτυ” στη Ρωσία

Το 2020 έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για τον Ολυμπιακό που έφυγε νικητής από τη Ρωσία καθώς επικράτησε της Κίμκι με 88-105.

Ήταν ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες έδωσαν ρεσιτάλ στην επίθεση καθώς το ημίχρονο έληξε με σύνολο πόντων… 101! 50 για την Κίμκι και 51 για τον Ολυμπιακό. Οι ερυθρόλευκοι πάντησαν γκάζι στην τρίτη περίοδο όπου εφτασαν τη διαφορά στο +17 πράγμα που η Κίμκι προσπάθησε να το μειώσει αλλά ποτέ να το ξεπεράσει.

Ο Ολυμπιακός τελικά έφτασε στη νίκη φτάνοντας το ρεκόρ στο 8-8, με σκορ σήμερα 88-105. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κώστας Σλούκας με 25 πόντους! Δείτε τα highlights του σημερινού αγών ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ !