Κακή εμφάνιση και ήττα στη Ρωσία

Την ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός στη Ρωσία από την ΤΣΣΚΑ σε μια κακή εμφάνιση με μια εξοργιστική κατά διαστήματα διαιτησία!

Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλός στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου δεκαλέπτου, αλλά οι γηπεδούχοι Ρώσοι βρέθηκαν μπροστα στο τέλος του με ένα πόντο διαφορά. Στη δεύτερη περίοδο οι ερυθρόλευκοι “κόλλησαν” επιθετικά και έδωσαν την δυνατότητα στην CSKA να δημιουργήσει διψήφια διαφορά κάτι που συνεχίστηκε και στο επόμενο δεκάλεπτο όποι οι Πειραιώτες δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν στο σκορ, ενώ στα ανιοσημείωτα είναι η αποβολή με διπλή τεχνική ποινή του Γιώργου Μπαρτζώκα. Η τέταρτη και τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και τελικά η ΤΣΣΚΑ επικράτησε με 80-61.