Νίκησε Μπαρτσελόνα και διαιτησία!

Μια τεράστια νίκη πέτυχε απόψε το βράδυ στην Βαρκελώνη ο Ολυμπιακός ο οποίος επικράτησε της Μπαρτσελόνα με 88-96

Οι ερυθρόλευκοι έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο καθώς μάλιστα ξεκίνησαν με ένα 12-0 υπέρ του, όμως η Μπαρτσελόνα άρχιζε σιγά σιγά να ψαλιδίζει τη διαφορά. Παρόλα αυτά οι Πειραιώτες δεν απειλήθηκαν σχεδόν ποτέ και βρέθηκαν μπροστά στο ημίχρονο με 4 πόντους.

Στην τρίτη και τέταρτη περίοδο ζήσαμε διαιτησία… ΟΑΚΑ και η Μπαρτσελόνα κατάφερε με τα αντιαθλητικά που δόθηκαν αλλά και τα ανύπαρκτα φάουλ να ισοφαρίσει το ματς! Εκεί πήρε τον Ολυμπιακό από το χέρι ο Χάρισον ο οποίος με την εκπληκτική του άμυνα και την αποτελεσματικότητα του στην επίθεση κατόρθωσε να βοηθήσει τον Ολυμπιακό και μαζί με τον τεράστιο σήμερα MVP, Κώστα Σλούκα, αλλά και τον Μακ Κίσικ έφτασε στη νίκη!

Θα ακολουθήσουν τα highlights! Stay Tuned!