Νίκη με σούπερ (ξανά) Σλούκα!

Την νίκη μέσα στη Γαλλία πανηγυρίσε ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε της Βιλερμπάν στην παράταση με 93-101.

Οι Περαιώτες παραλίγο να χάσουν ένα δικό τους ματς καθώς έλεγχαν τον αγώνα καθ’όλη σχεδόν την διάρκεια του έχοντας πάρει προβάδισμα μέχρι και 10 πόντων, όμως στην τέταρτη και τελευταία περίοδο η Βιλερμπάν κατόρθωσε να γυρίσει το ματς όμως υπολόγιζε χωρίς τον Κώστα Σλούκα. Οι Γάλλοι ήταν μπροστά στο σκορ με 86-83 όμως ο Σλούκας με τρίποντο στο φινάλε έστειλε το ματς στην παράταση!

Εκεί ο Ολυμπιακός δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης και όπως έκανε στην παράταση με την Μακάμπι έτσι και τώρα πήρε τη σπουδαία νίκη με 93-101.Σπουδαίος και ο Μακ Κίσικ που πέτυχε 23 πόντους! Ο Ολυμπιακός τώρα θα πετάξει για το Κάουνας καθώς την Παρασκευή θα αντιμετωπίσει την Ζαλγκίρις.