Πρόκριση στους “8” του κυπέλλου για τον Θρύλο!

Ο Ολυμπιακός έκανε το 2 στα 2 στο κύπελλο στους αγώνες με τον Παναιτωλικό και τη φάση των 16 και έτσι πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του θεσμού.

Οι πρωταθλητές και κυπελλούχοι Ελλάδας, ήταν ανώτεροι σε ολο το ματς και κατόρθωσαν να βάλουν τέλος στα όποια όνειρα των φιλοξενούμενων καθώς νωρίς νωρίς έκαναν το 1-0 με σκόρερ τον Γιώργο Μασούρα ύστερα από ασίστ του Χασάν. Το 2-0 δεν άργησε να έρθει καθώς ύστερα από κόρνερ, ο Κάιπερς με κεφαλιά διαμόρφωσε να γράψει το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός συνέχισε να έχει τον έλεγχο του ματς και δεν σταμάτησε στο 2-0 καθώς ο θανάσης Ανδρούτσος σκόραρε μετά από 4 χρόνια, γράφοντας το τελικό 3-0, με κεφαλιά. Στα αξιοσημείωτα ήταν ότι χρόνο συμμετοχής πήρε ο πιτσιρικάς, Τσέλιος, ένα παιδί που δείχνει πως έχει όλο το μέλλον μπροστά του.