Πάρτυ μέσα στο ΟΑΚΑ απέναντι στον 17ο Παναθηναϊκό

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος και επικράτησε με 19πόντους έναντι του αιωνίου αντιπάλου του, στο ΟΑΚΑ.

Ο Ολυμπιακός έδειξε τα δόντια του από τη πρώτη περίοδο όπου με πρωταγωνιστές τους Ντόρσεϊ και Σλούκα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με +7.Στη δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός εκτόξευσε διαφορά στο +16,κλείνοντας το ημίχρονο υπέρ του με 32-45.

Στη τρίτη όμως περίοδο ο Παναθηναϊκός με ένα σερί 10-0 μείωσε και έκλεισε το σκορ στους 3 πόντους (51-54).Στη τελευταία όμως περίοδο ο Ολυμπιακός με παίχτη κλειδί τον ΜακΚίσικ και τη σωστή του άμυνα έκανε πάρτυ και επικράτησε με 65-84.

Ολυμπιακός (Γ.Μπαρτζώκας) : Ντόρσεϊ 18, Βεζένκοφ 13, Σλούκας 17, Παπανικολάου 3, Φαλ 4, Μάρτιν 7, Μακκίσικ 18, Λαρεντζάκης 2, Γουόλκαπ 2