ΜΠΑΣΚΕΤ

Άλωσαν το Μόναχο τα παλικάρια του Μπαρτζώκα!

Ο Ολυμπιακός πήρε μία ακόμη σπουδαία νίκη,  αυτή τη φορά απέναντι στη Μπάγερν, μέσα στο Μόναχο.

Σε ψηλα λοιπόν, επιθετικά επιπεδα κινήθηκε η αναμέτρηση με τη Μπάγερν, καθώς οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο με σχεδόν 30 πόντους η καθεμία  (29-28). Η δε δεύτερη περίοδος ολοκληρώθηκε με τον Ολυμπιακό πίσω στο σκορ με τρεις πόντους 53-50, με κινητήριο μοχλό τον Ντόρσεϊ που μετρούσε εκείνη τη στιγμή 15 πόντους.

Στην τρίτη περίοδο οι ερυθρόλευκοι πήραν το προβάδισμα που ήθελαν, προηγήθηκαν κλείνοντας το δεκάλεπτο στο +4, (69-73), με τον Ντόρσεϊ να είναι καυτός και να έχει φτάσει στους 25 πόντους. Στην τελευταία περίοδο οι ερυθρόλευκοι βρήκαν λύσεις με τον Λαρεντζάκη κάνοντας το 3 στα 3 στα τρίποντα και έφτασαν στη σπουδαία νικη με 88-98, με όλους τους παίκτες να αγγίζουν το άριστα και να φτάνουν έτσι στη νίκη.