Έμεινε στο μηδέν…

Ο Ολυμπιακός στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος ήρθε ισόπαλος δίψως τέρματα στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης στην Τρίπολη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν αποτέλεσε ένα 45λεπτο το οποίο οι δύο ομάδες απείλησαν ιδιαίτερα με τον Ολυμπιακό να έχει την κυκλοφορία όμως να μην βρίσκει λύσεις στο σκοράρισμα.

Στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν πιο επιθετικά και ο Μεταξάς υποχώρησε την ομάδα του ώστε να κρατήσει το σκορ. Οι ερυθρόλευκοι πίεσαν αλλά κόντρα στην ροή του αγώνα, το γκολ το βρήκε ο Αστέρας αλλά η φάση χρεώθηκε ως επιθετικό φάουλ, έτσι έμεινε το 0-0. Ο Ολυμπιακός πίεσε έχασε κλασική ευκαιρία με τον Ελ Αραμπί, στο 70′ πέρασε και ο Ουί Τζο Χουάνγκ, αλλά τίποτε δεν άλλαξε και ο Ολυμπιακός έφυγε δίχως το τρίποντο, αλλά με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας.