Οι 5+1 φορές που ο Ολυμπιακός φέτος πληγώθηκε στις καθυστερήσεις

Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου βλέποντας αυτα τα γκολ που έχει δεχτεί φετος στην Ευρώπη ο Ολυμπιακός.

Οι ερυθρόλευκοι δέχτηκαν συνολικά φέτος στην Ευρώπη 5 γκολ στα τελευταία λεπτά ενώ κράταγαν τη νίκη στα 4 από αυτά! Μάλιστα χαρακτηριστικό είναι ότι ο Ολυμπιακός στον όμιλο θα είχε 5 βαθμούς αν δεν δεχόταν τα γκολ στις καθυστερήσεις και η Ναντ… 2! Παρόλα αυτά έχει 2 αυτός και η Ναντ 6!

Επειδή με τα αν δεν κάνουμε δουλειά πάμε να θυμηθούμε τις 5+1 φορές που πληγώθηκε στις καθυατερήσεις:

1. Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός 1-1 (γκολ της Μακάμπι στο 92′ και αντί για νίκη… ισοπαλία)
  2. Σκόβαν Μπρ. – Ολυμπιακός 2-2(γκολ της Σλόβαν στο 94′ και αντί για νίκη… ισοπαλία και το ματς πήγε στην παράταση 1-1)
  3. Ολυμπιακός – Απόλλων Λεμ. 1-1 (Γκολ του Απόλλων στο 90′ και αντί για νίκη… ισοπαλία)
  4. Ναντ – Ολυμπιακός 2-1 (Γκολ της Ναντ στο 93′ και αντί για ισοπαλία… ήττα)
  5. Φράιμπουργκ – Ολυμπιακός 1-1 (Γκολ της Φράιμπουργκ στο 93′ και αντί για νίκη… ισοπαλία). Την ίδια ώρα είχαμε και το… +1 (γιατί δεν ήταν δικό του ματς)
  6. Ναντ – Κάραμπαγκ 2-1 ( Γκολ της Ναντ στο 94′ και το ματς αντί για ισοπαλία και όλα θα κρινόντουσαν στο Καραϊσκάκης… νίλη για τη Ναντ και αποκλεισμός του Ολυμπιακού)