ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

4αρα με Βραζιλιάνικη μαγεία Μαρσέλο

Ο Μίτσελ ξεκίνησε την αναμέτρηση με αρκετές αλλαγές σε σχέση με την προ Μουντιάλ περίοδο καθώς αγωνίστηκαν βασικοί οι Τζολάκης, Ντόη, Ρέτσος, Βρουσάι, Μαρσέλο, Κασάμι, Εμβιλά, Φορτούνης, Μπιέλ, Αγκιμπού και Μπακαμπού.

Οι ερυθρόλευκοι απείλησαν μόλις στο 1′ με τον Φορτούνη όμως ο Ατρόμητος έδειξε ότι τα πράγματα δεν θα είναι εύκολα καθως στο επόμενο λεπτό έχασε μεγαλύτερη ευκαιρία σχεδόν προ κενής εστίας. Αυτός όμως που τελικά χαμογέλασε πρώτος ήταν ο Ολυμπιακός που βρήκε γκολ με τον Μπιέλ, αλλά η απάντηση του Ατρόμητου ήταν άμεση Κιάρτασον που έγραψε το 1-1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και με κορυφαίο τον Μαρσέλο που βρήκε 2 γκολ και ένα ο Ελ Αραμπί έφτασε στη νίκη με 4-1.